04432230494

۹ راه مراقبت از تشک خواب

فروش اقساطی
۹ راه مراقبت از تشک خواب
مقالات 14 آگوست 2017

مراقبت و نگهداری از خوشخواب بسیار آسان است در ادامه به ۹ راه مراقبت از تشک خواب اشاره خواهیم کرد. کافیست این نکات را به خوبی راعایت کنید تا خشخوابی سالم و با دوام داشته باشید.

۱-جارو برقی بزنید

جاروبرقی کشیدن تشک هرسه ماه یک بار توصیه می شود در صورتی که شوره سر دارید می توانید بین جارو کشیدن نهایتان وقفه کمتری بیندازید این کارباعث غبار رویی بین فنرها و فوم می شود همچنین اگر آلرژی دارید به طور منظم جارو برقی بزنید تا از نفوذ گرد غبار درون تشک جلوگیری نمایید و در نهایت تشکی تمیز داشته باشید.

۲-محافظ تشک تهیه کنید

استفاده از یک محافظ تشک قابل شستشو یکی از بهترین سرمایه گذاری ها در راستای مراقبت از تشک محسوب می شود که از ورود گرد غبار و لکه بر روی تشک جلوگیری می کند و با یک بار شستشوی محافظ خیالتان از بابت تمیزی خوشخواب آسوده می شود در ضمن اگر شما در منزل بچه دارید و در معرض خیس شدن رختخواب هستند و یا بر روی خوشخواب نوشیدنی میل می کنید بهتراست محافظ تشک ضد آب داشته باشد.

۳-تشک را بچرخانید

در انجام این کار برخی می گویند هر ۳ ماه و برخی دیگر می گویند هر ۹ ماه و ما هم حد وسط را در نظر گرفتیم پس هر ۶ ماه تشک را بچرخانید. می توانید ،چرخاندن تشک در صورتی که به مسافرت برای مدت طولانی می روید دور چین تخت و خوشخواب را در آورده تا جریان هوایی به خوشخواب برسد تا در طولانی مدت بوی نامطلوب نگیرد.


۴-تشک توری آکروبات نیست

هرگز اجازه ندهید بچه ها با پریدن روی خوش خواب ازآن به عنوان توری آکروبات استفاده کنند این کار باعث پایین آمدن طول عمر تشک و فنر می شود و مهمتر از همه با توجه به خاصیت فنری ممکن است جست و خیزهای کودکانه روی تشک باعث صدمه دیدن کودکان شود.

۵-شستو شو تشک

در صورت که می خواستید تشک را شستشو دهید به هیچ عنوان از مایعات ضد عفونی کننده استفاده نکنید و از شامپو فرش استفاده کنید. و حتما از خشک شدن تشک اطمینان حاصل کنید.

۶- تشک را در نور آفتاب قرار دهید

هر چند وقت یک بار خوشخواب را بدون کاور و محافظ در معرض نور آفتاب قرار دهید این کار باعث میکروب زدایی و می شود.

۷-خوش بو کننده

از خوش بو کننده های شیمیایی برای خوشخواب استفاده نکنید چون باعث ایجاد حساسیت و آسیب رسیدن به خوشخواب می شود.

۸-تمیز کردن خوشخواب

در صورت ریختن مایعات روی تشک از اصول پاک کردن لکه استفاده کنید و آن را سریع خشک کنید.

۹-سطح مرطوب

خوشخواب را بر روی سطح مرطوب و یا در کنار دیواری که رطوبت دارد قرار ندهید.

0 دیگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخشهای مورد نیاز علامتگذاری شده اند *