04432230494

راهنمای انتخاب مناسب اندازه تشک های تخت

راهنمای انتخاب مناسب اندازه تشک های تخت
پرسش و پاسخ 19 آگوست 2017

 

یکی از مهمترین عوامل برای رسیدن به خواب بهتر مقدار فضای تعلق داده شده به خواب شما هستش. در حقیقت در هنگام خرید تشک مقدار فضای مورد نیاز و علاقه خود به خواب راحت را باید در نظر گرفت.

یک تشک مناسب باید دارای فضای بیشتر در عرض نسبت به یک فرد (در تشک یکنفره ) و دو فرد بزرگسال ( در تشک دونفره ) در نظر گرفته شود.

اندازه توصیه شده برای دو فرد بزرگسال Queen و King میباشد که در ادامه به بیان تمامی سایز های موجود تشک بصورت استاندارد و خصوصیات هر کدام میپردازیم:

 تشک یکنفره سایز ۲۰۰*۹۰(Twin)

بطور کلی اندازه Twin مناسب جهت یک کودک و یا یک فرد بالغ با اندام متوسط میباشد.در صورتیکه فرد دارای اندام بزرگ و یا تمایل به خواب با فرزندتان میباشید اندازه Twin-XL مناسب تر بوده که در ادامه معرفی میگردد.

 

تشک یکنفره سایز ۲۰۰*۱۲۰ (Twin-XL)

این اندازه مناسب جهت افراد با اندام بزرگ و یا افرادی که قصد همراهی نمودن فرزندان خود در هنگام خواب هستند مناسب میباشد. اندازه Twin-XL به افراد فضای بیشتری را جهت خواب میدهد ولی علاوه بر این موارد فضای اتاقی که تخت قرار است در آن مکان قرار بگیرد و همچنین تهیه کالای خواب باید در انتخاب نهایی شما مورد توجه قرار بگیرد.

اندازه استاندارد جهت تولید کالای خواب یکنفره Twin میباشد و طبیعتا برای خرید محصولات آماده جهت  سایز Twin-XL دارای تنوع و حق انتخاب کمتری میباشید و همینطور آویز لحاف یکنفره معمولی جهت این سایز تشک مقداری کمتر از تشک های Twin میباشد که البته لحاف های سایز سوپر برای اینگونه تخت ها در نظر گرفته شده اند.

 

تشک دونفره سایز ۲۰۰*۱۴۰ (Full)

Full size سایز مرسوم جهت تخت دونفره جهت استفاده دو فرد ۳۰ تا ۴۰ ساله که در خانه و اتاق خوابشان فاقد فضای زیادی هستند،میباشد.در این سایز هر فرد فضای برابر با ۷۰ سانتی متر را دارا میباشد که جهت افرادی که در خواب جا به جایی های زیادی را صورت میدهند فضای کمی میباشد.

همچنین جهت انتخاب کالای خواب این سایز سایز استانداردی نمیباشد و در انتخاب محصول مورد نظر خود دارای تنوع کالایی کمتری میباشید که البته در لحاف و روتختی های استاندارد در این اندازه تشک دارای آویز بیشتری نسبت به سایز های Queen  و king  هستید.

بطور کلی تشک های دونفره سایز Queen  که در ادامه به آن میپردازیم دارای محبوبیت بیشتری هستند.

 

تشک دونفره سایز ۲۰۰*۱۶۰(Queen)

Queen Size محبوبترین و پر فروش ترین اندازه تشک در بین تخت های دونفره میباشد که فضای ۸۰ سانتی متری را برای هر نفر در این اندازه تشک در بر خواهد داشت.

همچنین سایز های استاندارد تولید کالای خواب برای این اندازه ، دارای تنوع زیاد و حق انتخاب های فراوان میباشد و تولید بصورت استاندارد بر مبنای هر دو سایز ۲۰۰*۱۶۰ و ۲۰۰*۱۸۰ میباشد.

بطور کلی با توجه به فضای مورد نیاز در اتاق خواب و راحتی در خواب ایده آل ترین اندازه تخت و تشک سایز Queen میباشد.

 

تشک دونفره سایز۲۰۰*۱۸۰ (King)

King Size بزرگترین اندازه تشک های استاندارد تولیدی میباشد که این تشک فضای معادل ۹۰ سانتی متر را برای هر فرد در بر خواهد داشت. این اندازه تشک مناسب جهت افرادی که نیاز به فضای زیادی برای خواب دارند و دارای جا به جایی های زیاد در خواب هستند و همچنین افرادی که کودک خود را در هنگام خواب قصد دارند در کنار خود داشته باشند مناسب میباشد.

نکته قابل توجه در هنگام انتخاب این تشک ایسنت که  فضای در بر گرفته شده اتاق خواب جهت این اندازه تشک زیاد میباشد و به همین شکل کالای خواب استاندارد جهت این اندازه تشک تولید میگردد، ولی آویز لحاف نسبت به تشک سایز های Queen , Full  کمتر خواهد بود.

0 دیگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخشهای مورد نیاز علامتگذاری شده اند *