04432230494

درمان بی خوابی با غذای مناسب

درمان بی خوابی با غذای مناسب
اخبار, مقالات 31 مه 2019

خوابیدن برای سلامت و بازسازی سیستم اعصاب، سیستم ایمنی و سیستم عضلانی-اسکلتی انسان‌ها به شدت اهمیت حیاتی دارد. اگر صبح زود می‌خواهید قبراق و سرحال بیدار شوید، نیاز است که در شب خوب بخوابید. این امر محقق نمی‌شود مگر اینکه غذای مناسب میل کنید.

خوابیدن برای سلامت و بازسازی سیستم اعصاب، سیستم ایمنی و سیستم عضلانی-اسکلتی انسان‌ها به شدت اهمیت حیاتی دارد. اگر صبح زود می‌خواهید قبراق و سرحال بیدار شوید، نیاز است که در شب خوب بخوابید. اما برخی از افراد با مقوله خواب مطلوب و در وقت مناسب مشکل دارند. این امر باعث کم خوابی یا بی خوابی می‌شود که عملکرد بهتر بدن در طی روز را تحت تاثیر قرارداده و بر روی وزن هم کنترل و دقت اعضا تاثیر منفی می‌گذارد. اما برعکس خواب کافی و مناسب برای حفظ رژیم غذایی و کاهش وزن خیلی مهم است. مسئله‌ای که هنگام بی‌خوابی یا کم‌خوابی برای شما به وجود می‌آید این است که متابولیسم بدنتان تغییر می‌کند.

بهتر است همیشه دقت کنید با خوردن چه غذا‌هایی قبلا خواب بهتری داشته‌اید و به هنگام تغذیه همان غذا‌ها را مصرف کنید. باید بدانید هیچکدام از رژیم‌های غذایی سریع که در آن ورزشی انجام نمی‌شود درست کار نخواهند کرد و به شما اجازه نخواهند داد که درست به خواب بروید. اگر هم ریفلاکس اسیدی دارید شب‌ها غذا‌هایی بخورید که برای معده شما مشکلی ایجاد نکند و آن را تشدید نکند یا هنگام غروب غذا خورده تا با خوابتان تداخل پیدا نکند. سعی شود با روش‌های طبیعی معده‌تان را درمان کنید بعد بی‌خوابی آسان‌تر درمان می‌شود.

مطمئنا غذایی خاص و منحصر به فردی وجود ندارد روی بهتر خوابیدن همه افراد تاثیر یکسان بگذارد. اما بعضی اوقات خوردن یک لیوان شیر قبل از خواب به خیلی از افراد کمک می‌کند تا شب خواب راحت‌تری داشته باشند. اما کسانی که بدنشان با لاکتوز شیر سازگاری ندارند برعکس این اتفاق رخ داده، اذیت شده‌اند و تمام شب بیدار خواهند بود. در طول روز با افزایش تعداد وعده‌های غذایی خود و در عین حال استفاده از یک رژیم غذایی سالم و به میزان کم، روی کم خوابی خودتان هم کنترل بهتری پیدا خواهید کرد. افرادی که شب‌ها غذا نمی‌خورند و در روز مواد غذایی رژیمی مصرف می‌کنند شب‌ها در هنگام خواب بدنشان کالری کافی ندارد و اکثرا در نیمه شب بیدار شده و به خوردن مشغول می‌شوند. قانون مهم دیگر این است؛ هر روز فقط یک بار بخوابید و یک بار بیدار بشوید. بهتر است ظهر‌ها نخوابید.

هرگز با شکم پر به رختخواب نروید. احتمالا برای ساعت‌های طولانی کار می‌کنید، دیروقت به خانه برمی‌گردید و دیر غذا می‌خورید و بلافاصله بعد از خوردن غذا سعی می‌کنید به رختخواب بروید؛ اگر با این مشکل مواجه هستید که شب‌ها با شکم پر می‌خوابید. آن وقت بدن شما مانند زمانی که ساعت ۷ بعد از ظهر غذا خورده باشید رفتار می‌کند، زیرا فقط مواد غذایی را درون آن قرار داده‌اید و عمل هضم درست و حسابی روی آن انجام نگرفته است. محققان توصیه می‌کنند از ماست کم‌چرب یا بدون چربی برای قبل از خواب استفاده کرده و آن را حداقل ۲ ساعت قبل از خواب بخورید.

هرگز با شکم گرسنه به رختخواب نروید. اگر در ساعت ۱۹ شام بخورید مطمئنا ساعت ۱۰ یا ۱۱ که به رختخواب می‌روید احساس گرسنگی دارید. چیزی را بخورید که معده‌تان را تحریک نکند. مثلا قبل از اینکه به خواب بروید یک لقمه نان و پنیر میل کنید.

0 دیگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخشهای مورد نیاز علامتگذاری شده اند *