04432230494

تشک سفت یـا نرم؟

تشک سفت یـا نرم؟
اخبار, مقالات 15 فوریه 2019

از آنجا که تاکنون، تحقیق و پژوهش کاملا معتبر و استانداردی برای تعیین نرمی و سفتی تشک ها وجود نداشته است، نمی توانیم یک نسخه واحد برای تمام افرادی که قصد خرید تشک دارند، بپیچیم و بگوییم خرید تشک سفت بهتر است یا نرم. البته با جمع آوری و کنار هم گذاشتن تمام این تحقیق های محدود، می توانیم یک نتیجه نسبتا منطقی در این زمینه بگیریم.

باید هنگام خرید و استفاده از تشک، نموداری را در نظر بگیرید که عدد صفر در این نمودار به نرمی پنبه و عدد ۱۰ در آن به سختی سنگ اختصاص داشته باشد. معمولا معتبرترین تحقیق ها میان انواع تحقیق های صورت گرفته، نشان داده اند عدد ۶، گزینه مناسب این نمودار برای سفتی تشک است، یعنی تشک مخصوص خواب باید کمی از حد متوسط نرمی و سفتی، سفت تر باشد. این حالت سفتی تقریبا شبیه سفتی تشک تخت معاینه در مطب پزشکان است.

البته در پایان بیشتر این تحقیق و پژوهش ها عنوان شده برخی افراد با استفاده از چنین تشک هایی با این درجه از سفتی شرایط خوبی را پشت سر گذاشته اند و حال جسمی شان بهتر شده و بعضی ها هم با خوابیدن روی این تشک ها وضع بدتری پیدا کرده اند.

در نتیجه می توان گفت خود شما بهترین ملاک و معیار تعیین سفتی و نرمی مناسب تشکتان هستید، یعنی بهتر است ابتدا، تشک اولیه خودتان را با همین درجه و شدت از سفتی که عنوان کردیم، تهیه کنید و اگر دیدید این درجه برایتان سفت یا نرم است، تشک بعدی تان را نرم تر یا سفت تر انتخاب کنید.

0 دیگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخشهای مورد نیاز علامتگذاری شده اند *