04432230494

تشک خواب نوزاد

فروش اقساطی
تشک خواب نوزاد
مقالات 26 فوریه 2019

در دوران کودکی، خوابیدن برای رشد و توسعه سالم بسیار مهم است. بنابراین، انتخاب تشک خواب نوزاد مناسب برای سرویس خواب کودکان بسیار حائز اهمیت است. تشک مناسب سرویس خواب کودک باید به گونه‌ای باشد که به کودک کمک کند تا به خواب برود و در عین حال برای رشد و توسعه او مناسب باشد. اما با تنوع بالای محصولات و ویژگی‌های مختلف، انتخاب تشک مناسب برای کودکان ممکن است چالش برانگیز باشد. در این مقاله، به بررسی ویژگی‌های مهم تشک مناسب سرویس خواب کودک و راهنمایی برای انتخاب بهترین تشک برای کودکان خود می‌پردازیم. به این ترتیب، با خواندن این مقاله، شما می‌توانید بهترین تصمیم را در انتخاب تشک مناسب سرویس خواب کودک خود بگیرید.

راهنمای خرید تشک؛ چگونه یک تشک مناسب انتخاب کنیم؟

داشتن یک خواب شبانه خوب، علاوه بر اینکه باعث می شود کودکان حس شادابی و سرحالی داشته باشید بر سلامت روان و جسم نیز تاثیر می گذارد. شاید باورتان نشود یکی از مهم ترین عواملی که باعث خواب آسوده خواهد شد تشک طبی است. تشک یکی از عوامل بسیار مهم در سلامت آناتومی بدن و سلامت خواب و روان شماست زیرا یک سوم طول عمر خود را بر روی آن سپری می کنید پس باید متناسب با هزینه ای که می کنید یکی از بهترین کیفیت ها را انتخاب کنید تا با خیال راحت و آسوده به استراحت بپردازید.

تشک مناسب سرویس خواب کودک باید به گونه‌ای باشد که به کودک کمک کند تا به خواب برود و در عین حال برای رشد و توسعه سالم او مناسب باشد. در ادامه به برخی از ویژگی‌های مهم تشک مناسب سرویس خواب کودک اشاره می‌کنیم:

بهترین تشک برای کودک چیست؟

بهترین تشک برای کودک به عوامل مختلفی از جمله سن و عادات خواب بستگی دارد. اگر کودک شما همچنان تخت خوابش را در شب خیس می کند، تشکی را انتخاب کنید که بادوام بیشتری داشته باشد و برای محافظت بیشتر محافظ تشک استفاده کنید.

تشک کودک چقدر باید محکم باشد؟

از آنجایی که بیشتر کودکان نسبتاً سبک هستند، معمولاً نیازی به تشک با سفتی خارج از استاندارد ندارند. درعوض، یک تشک سفت با سفتی متوسط می‌تواند به حمایت از تراز ستون فقرات آنها در حین رشد کمک کند. همانطور که کودک شما بزرگتر می شود و به سنین نوجوانی می رسد، تشکی را در نظر بگیرید که بسته به وزن و وضعیت خواب طبیعی او مناسب باشد.  ناگفته نماند از خواباندن کودکان در تشکهای نرم خوداری کنید زیرا ستون فقرات کودک هنوز شکل نگرفته است.

سایز های تشک کودکان

دوره کودکی از کودکی به کودک دیگر متمایز می باشد، اما برخی از اندازه‌های تشک وجود دارند که برای سنین خاصی بصورت استاندارد طراحی تولید می شوند. دانستن این اندازه‌ها خالی از لطف نیست.

در ادامه ابعاد انواع تشک ها را برای رده سنی کودکان برسی خواهیم کرد با این حال اگر شما کودکی دارید که رشد قدی نسبتا بیشتری در میان هم سالان خود دارد و شما به این موضوع که او همچنان ممکن است به رشد قدی خود ادامه دهد آگاه هستید بهتر است تشکی با سایز بزرگتر تهیه کنید

اندازه تشک خواب نوزاد

تشک خواب نوزاداستاندارد برای نوزادان تا سه سالگی معمولاً ۱۳۲ سانتی متر طول و ۷۱ سانتی متر عرض دارند و برای انواع تختهای کودک مناسب هستند. برای اطمینان از اینکه تشک خواب نوزاد شما خیلی سفت نیست، تشکی بخرید که ضخیم تر از دو انگشت شما باشد که به صورت افقی چرخانده شده اند.

اندازه تشک برای کودکان نوپا

تشک دوقلو معمولاً اندازه مناسبی برای کودکان نوپا و خردسالان است و ۱۹۰ سانتی متر طول و ۹۶ سانتی متر عرض دارد. ناگفته نماند کودکان ۳ تا ۸ سال از تشک های سفت تری نسبت به تشک خواب نوزاد برای حمایت از بدن در حال رشد خود نیاز دارند.

اندازه تشک برای کودکان بزرگتر

ممکن است این سوال برای شما پیش بیاید که چگونه یک تشک برای یک کودک در حال رشد انتخاب کنید. تشک های دوقلو XL یکی از راه های انجام این کار بدون اشغال فضای زیادی در اتاق خواب کودک شما هستند. آنها ۲ متر طول و ۱ متر عرض دارند، بنابراین آنها فقط ۱۰ سانتی متر بیشتر از یک تشک دوقلو معمولی فضا اشغال می کنند.

از طرف دیگر، اگر احساس می‌کنید فرزندتان به تخت بزرگ‌تری نیاز دارد که می‌تواند در طول سال‌های نوجوانی به رشد خود ادامه دهد، یک تشک با اندازه کامل بخرید. یک تشک کامل استاندارد ۱۹۰ سانتی متر طول و ۱۳۴ سانتی متر عرض دارد، بنابراین فضای بیشتری نسبت به یک تشک دوقلو معمولی اشغال می کند.

تشک با چه موادی ساخته شود

وقتی صحبت از مواد ساخته شده از تشک می شود گزینه های بسیاری مطرح است اگر کودک شما دچار الرژی انتخاب تشک مناسب می‌تواند به کاهش علائم آن کمک کند و خواب شبانه‌ای آرام‌تر و راحت‌تر به ارمغان بیاورد. به همین سبب تشک باید ضد حساسیت باشد که مانع از انتشار کنه های گرد و غبار شده و از ایجاد مشکل برای مبتلایان به آلرژی جلوگیری کند. خوشخواب های مموری فوم به طور طبیعی ضد حساسیت است و بنابراین یک راه حل عالی برای هر کودکی است که در شب از آلرژی رنج می برد.

تشک مقاوم در برابر آب

این سری از تشک خواب نوزاد در حالت کلی لزوما به خواب بهتر کودک شما کمک نمی کند، انتخاب یک تشک مقاوم در برابر آب یا افزودن روکش تشک مقاوم در برابر آب، زندگی شما را به عنوان والدین بسیار آسان تر می کند. ولی ممکن از کودک شما را ناخوشایند سازد

 

0 دیگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخشهای مورد نیاز علامتگذاری شده اند *