04432230494

تأثیر فنگ‌شویی بر خواب راحت

تأثیر فنگ‌شویی بر خواب راحت
اخبار, مقالات 02 ژوئن 2019

همه انسانها یک سوم از عمر خود را در خواب هستند پس باید مطمئن باشید محیطی که در آن می‌خوابید آرامش و راحتی کافی را دارد.

حداقل ۷ تا ۸ ساعت خواب عمیق و بدون وقفه می‌تواند برای داشتن سلامت کامل و عمری طولانی اهمیت فراوانی داشته باشد اما شاید بپرسید چطور می‌توانید راحت و خوب بخوابید؟

همه انسانها یک سوم از عمر خود را در خواب هستند پس باید مطمئن باشید محیطی که در آن می‌خوابید آرامش و راحتی کافی را دارد. هر کاری که لازم است انجام دهید تا محیطی ساکت و دنج برای خواب داشته باشید. این یعنی اتاق خواب شما باید در آرامترین و کم‌ ترددترین مکان خانه‌تان قرار داشته باشد. در صورتی که همسایه پر سر و صدایی دارید از عایق صدا برای شیشه‌ها استفاده کنید.
اتاق خواب باید کم نور باشد و اگر قرار است موسیقی‌ای در آنجا پخش شود، باید از نوع آرام باشد. وسایل تزئینی و دکوری اتاق باید کم باشد تا در خوابیدن شما اختلالی به‌وجود نیاورد. رنگ‌هایی که استفاده می‌شود بهتر است از خانواده آبی، سبز و خاکستری باشد. من توصیه می‌کنم هیچ‌گونه گیاهی در اتاق خواب قرار ندهید و البته این باعث تعجب برخی افراد می‌شود. دلیل این مسئله این است که گیاهان دی‌اکسیدکربن از خود تولید کرده و اکسیژن هوایی را که ما تنفس می‌کنیم، را می‌گیرند. همچنین در اتاق خواب کامپیوتر و تلویزیون نگذارید چون آنها میدان‌های مغناطیسی و یون‌های منفی از خود ساطع می‌کنند که می‌توانند حس تحریک‌پذیری و آشفتگی را به‌وجود آورند.
فنگشویی در اتاق خواب
قواعد کلی فنگ‌شویی بر پایه قطب‌های انرژی تائو باستانی است. یین و یانگ اصطلاحاتی برای توصیف حالات انرژی در جهان هستند که هر ۲ مخالف و مکمل هم هستند. اگر می‌خواهید یک زندگی طولانی و سالم داشته باشید، این موارد شما را به خوبی به ایجاد یک موازنه بین این ۲ قطب قرار می‌دهد.
یین بار الکتریکی منفی و انرژی منقبض‌کننده است و جهت‌هایی که دارد عبارتند از شمال و غرب جایی که خورشید غروب می‌کند و یانگ هم قطب مثبت است و جهت آن جنوب و شرق است که خورشید طلوع می‌کند. فعالیت‌ها در زندگی ما در گروه‌های متفاوتی از یین و یانگ قرار می‌گیرند.
فعالیت‌های آرامش‌بخش مانند خوابیدن، مطالعه و حمام کردن فعالیت‌های یین هستند. فعالیت‌های پرانرژی و پرتحرک مثل ورزش، آشپزی، انجام کارهای سرگرم‌کننده و درس خواندن یانگ هستند. این یعنی اتاق خواب و حمام باید در نقاط شمالی و غربی خانه و دفتر کار، آشپزخانه، اتاق نشیمن و اتاق غذاخوری بهتر است در نقاط جنوبی و شرقی خانه قرار گیرند.
به کیفیت هم فکر کنید
کیفیت خواب هم به اندازه میزان خواب از اهمیت برخوردار است. اغلب ما فکر می‌کنیم که هشت ساعت خوابیده‌ایم اما وقتی از خواب بیدار می‌شویم هنوز احساس کسلی می‌کنیم چون به کیفیت خوب خواب REM (یا حرکات سریع چشم در خواب) نرسیده‌ایم تا بدن واقعاً در حال استراحت قرار گیرد. در اینجا به راه‌هایی برای چگونگی دستیابی به کیفیت خوب خواب اشاره می‌کنیم:
۱٫ دیر وقت غذا نخورید: آخرین وعده غذایی بهتر است قبل از ساعت ۸ شب باشد.
۲٫ پیش از خوابیدن ورزش نکنید: تمرینات ورزشی باید حداقل ۲ ساعت پیش از خواب انجام شوند.
۳٫ حیوان خانگی را با خود به تختخواب نبرید: خوابیدن در کنار یک حیوان خانگی اغلب سبب بدخوابی و بیقراری در خواب می‌شود.
۴٫ نیم ساعت پیش از خوابیدن، مدیتیشن انجام دهید: لبه یک صندلی راحت و نرم نشسته و پشت خود را صاف و سرتان را به سمت پایین نگه دارید. آرنج و دست را به آرامی روی زانو قرار داده و آرام نفس بکشید. چشمها را هم خیلی آرام ببندید. این عمل را برای ۱۵ تا ۲۰ دقیقه انجام دهید.

0 دیگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخشهای مورد نیاز علامتگذاری شده اند *