04432230494

به همین راحتی نوزادان را بخوابانید

فروش اقساطی
به همین راحتی نوزادان را بخوابانید
اخبار, مقالات 29 مه 2019

گاهی نوزادان بسیار سخت می خوابند و یا باید مدت زمان زیادی را برای خواباندن نوزاد، صرف نمود .این زمان هم برای والدینی که مشغله زیادی دارند و یا در محیط هایی کاری هستند که نیاز است نوزادان را آرام کنند بسیار سخت می باشد.به کمک متخصین کنگرلو راهکار هایی را که به شما کمک می کند تا بسیار سریع و راحت نوزادتان را بخوابانید را برسی می کنیم در ادامه با ما همراه باشید.

ترفند های خواباندن نوزاد

پیچیدن نوزاد

  • کودک خود را درون یک پتو مناسب سفت بپیچید. کودکان بسیاری أوقات به دلیل اینکه در خواب دست پای خود را تکان می دهند سریع از خواب بیدار می شوند. بنابراین نوزادان خود را درون یک پتو نازک و سبک به طوری که بازوهای کودک بر روی سینه اش قرار گرفته باشند قرار دهید و او را بپیچید. به طور کلی کودکان در این حالت آرام تر می شوند و مقدار بیشتری می خوابند.
  • یکی دیگر از روش ها که موجب آرامش دو چندان نوزادان می گردد مخصوصا کودکانی که زود تر از ۹ ماه متولد می شوند این است که لباس کودک را در آورید و کودک را به پوست برهنه تان بچسبانید و یک پتوی گرم و نرمی را روی هر دوتان بیاندازید. این عمل موجب آرامش دو چندان کودک می گردد.
  • یکی دیگر از روش های آرام کردن کودکان استفاده از بند مخصوص حمل نوزاد (Baby sling)است مخصوصا اگر شما وارد محیط جدیدی می شوید این وسیله بسیار کار آمد است همچنین می توانید در هر شراید در زیر این پوشش به راحتی به نوزاد خود شیر دهید.

خانه را ساکت نگه ندارید

نوزادان تایم بسیاری را در شکم مادرشان در دوره بارداری به سر می برند و زمانی که به دنیا می آیند وارد فضایی جدید می شوند. بر خلاف تصور اغلب افراد شکم مارد أصلا جایی ساکت نیست نوزاد در این دوران صدا های بسیاری چون صدای ضربان قلب، جریان خون و… را می شنود. به همین دلیل برخی نوزادان وقتی در محلی ساکت قرار می گیرند شروع به گریه مینمایند در این شرایط به شما پیشنهاد می کنیم به کمک وسیله هایی چون جارو برقی، پنکه و… برای نوزادتان تدایی کننده صدا های شکم مادرش است و موجب آرام شدن نوزادان می گردد استفاده کنید. همچنین می توانی از هر صدایی که پیوسته و آرام نیز استفاده کنید چون امواج ساحل، صدای باران یا صدای آبشار نیز کمکتان می‌کند.

قدم زدن

بهتر است زمان پیاده روی را صبح‌ها انتخاب کنید‌، زیرا در این صورت متوجه می‌شوید که حدود نیم تا یک ساعت پیاده‌روی، تا چه حد روحیه‌تان را تغییر می‌دهد و از اضافه وزن‌تان نیز جلوگیری می‌کند! به‌خصوص پیاده روی به مادرانی که بعد از زایمان به علائم افسردگی مبتلا شده‌اند اکیدا توصیه می‌شود.

اعجاز تصاویر در آرام‌کردن نوزادان

  • آینه: کودک‌تان را در حالی که گریه می‌کند یا ناآرام است، جلوی آینه برده و به او اجازه دهید که چهره خود را در آینه ببیند. صورت یا پای او را جلوی آینه ببرید و به سطح آینه بمالید، در این حالت به کودک‌تان نگاه کنید که چگونه به آینه خیره شده و دیگر صدایی از او به گوشتان نمی‌رسد.
  • چهره خندان و اداهای بامزه: زمانی را برای برقراری ارتباط چهره به چهره با کودک‌تان قرار دهید. صورت او را مقابل صورت خود قرار دهید و مرتب حالت چهره‌تان را عوض کنید و حالت‌های بامزه و خنده‌دار به‌خود بگیرید. مثلا لپ‌تان را باد کنید یا حالت چشم‌هایتان را عوض کنید. البته بهتر است این تمرین‌ها را در حالی که کودک‌تان آرام و سرشوق است انجام دهید و به خاطر بسپارید که از کدام صورت شما خوشش آمده تا در هنگام گریه کردن او، فورا آن حالت را برایش به نمایش بگذارید!!
  • اشیا و اشخاص متحرک: یکی دیگر از راهکارهای آرام کردن کودک آن است که او را مقابل اشیا یا اشخاص در حال حرکت، مانند پاندول ساعت، پنکه سقفی، آکواریوم پر از ماهی، برگ درختان، آتش شومینه، ماشین‌های در حال حرکت، افراد در حال ورزش یا دوچرخه‌سواری، امواج ساحل یا بازی بچه‌ها در حیاط یا پارک مقابل‌تان قرار دهید.

نوازش‌های آرامش بخش

  • نوازش‌های پدرانه : یکی از روش‌های نوازش که پدران به راحتی می‌توانند آن را اجرا کنند، این است که پدر روی زمین یا تخت دراز بکشد، به حالتی که گوش‌های کودک مقابل قلبش قرار بگیرد. در این حالت متوجه خواهید شد که آرامش عجیبی به نوزادان دست می‌دهد و حتی تنفس او هماهنگ با صدای قلب شما خواهد شد. در این هنگام به خاطر سکوت و آرامش شگرفی که کودک دارد، به‌تدریج مچ دست او رها و عضلات بدنش شل می‌شود. این روش برای نوزادان ۴، ۳ماهه بسیار مفید است.
  • نوازش سر کودک: طی تحقیقات به عمل آمده، مشخص شده است که بسیاری از کودکان، هنگامی که تحت نوازش ناحیه سر خود قرار می‌گیرند، به‌طوری باور نکردنی دچار آرامش می‌شوند. البته مطمئنا اگر این حالت نوازش را همراه با جملات مثبت و قربان صدقه رفتن همراه کنید، تأثیر آن چند برابر خواهد شد.

لوازم نوزادان

سعی کنید از لوازم کودک با کیفیت استفاده کنید لباس های پلاستیکی  ونامناسب یا تشک خواب نامناسب و یا شیر نامناسب می توانند دلایلی بر بی قراری نوزادان باشند سعی کنید از وسایل با کیفیت و مناسب استفاده کنید تا کودک در محیط راحت پرورش یابد.

0 دیگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخشهای مورد نیاز علامتگذاری شده اند *