04432230494

انواع بالش

فروش اقساطی
انواع بالش
مقالات 17 فوریه 2019

بالش ها به عنوان یکی از کالا های خواب در کنار خوشخواب تاثیر به سزایی در کیفیت خواب انسان دارند. از این رو نوع بالش مورد استفاده از اهمیت بالایی برخوردارد می باشد. به طور کلی بالش ها بر أساس موادی که با آن پر می شوند به أنواع مختلفی تقسیم بندی می شوند که هر یک مزایا و معایبی برخور دار می باشند. در ادامه ما به برسی هر یک از این بالش ها خواهیم پرداخت.

مموری فوم

مموری فوم که به آن آن فوم ویسکوالاستیک نیز می‌گویند، یکی از مواد پر طرفدار برای پر کردن بالش ها می باشد این فوم یک نوع پلیمر می باشد که در پاسخ به گرما و فشار تغییر شکل می‌دهد و به شکل بدن فرد تغییر شکل می دهد. و در نتیجه موجب حمایت و پشتیبانی از ستون فقرات و گردن می گردد و باعث کاهش فشار و تسکین درد گردن می شود.

این سری محصولات به دلیل چگالی بالای خود موجب حفظ گرما می شوند به همین دلیل برخی از تولید کننده ها ژل ها را به فوم اضافه می کنند. ناگفته نماند اگر شما یک بالشت مموری فوم تهیه کردید ممکن است در روز ها اول به دلیل ترکسیات آلی فرار ناشی از فرایند تولید إحساس کنید که با قرار دادن بالش در محیطی با تهویه مناسب بر از چند روز این بوی نامطبوع از بین خواهد رفت.

بالش مموری فوم

پر درونی

پر یکی دیگر از مواد پر کننده طبیعی می باشد که در بین ایرانیان به بالش پر قو معروف است از ویژگی ها اصلی این سری بالش ها استفاده از پر های زیرین پرندگان آبی است. استفاده از این نوع پر ها موجب می شود که بالش ها بسیار سبک و مخملی باشند و به راحتی فشرده می شوند. پر ها نیز أنواع مختلفی دارند به طور کلی پر اردک مقرون به صرفه تر پر غاز می باشد و کمتر بو می دهد.

به طور کلی بالش های پر نسبت به سایر بالش ها از قیمت بیشتری برخوردار باشند. ناگفته نماند اگر از بیماری الرژی رنج می برید قبل از خرید حتما دقت کنید.

پر بیرونی

بالش ها پر بیرونی بالش هایی هستند که از پرهای بیرونی پرنده گان درست می شوند این سری محصولات ها نسب به بالش ها پر، درونی ارزان تر هستند و البته کم کیفیت تر. ناگفته نماند پر باید هر سال جهت هوادهی از درونی بالش خالی و شوند و پس از هوا دهی دوباره پر شوند این بالش ها ممکن بویی مختصر داشته باشند ولی شما با خرید این بالش ها از قابلیت قالب پذیری با قیمت کمتری بهرمند خواهید شد.

بالش پر

پشم شیشه

پشم شیشه معمولا از میکروفیبر پلی استر سازگار با وگان ساخته می‌شوند، اگرچه گاهی اوقات شامل مواد دیگری مانند پنبه یا ابریشم مصنوعی نیز هستند این مواد معمولا خنک تر از بالش های پر، پایین می باشند

این سری بالش ها از وزن کم برخوردار می باشند و نسبت به سایر مقرون به صرفه تر هستند. و به طور کلی مراقبت از آنها آسان تر می باشد و قدرت قالب گیری خوبی نیز برخوردا هستند.

لاتکس

بالش‌های لاتکس به واکنش پذیرشان معروف هستند که با شکل دهد به سر فرد به خوبی از گردن پشتیبانی می کنند. این بالش‌ها مانند بالش‌های مموری فوم، به شکل خرد شده و بلوکی در بازار مصرف موجود می باشند. هر دو نوع بالش‌ها به طور کلی از قابلیت تنفس و داوام یکسانی برخوردار میباشند.بالش‌های با پرهای خرد شده، قالب‌گیری بیشتری دارند، در حالی که پرهای بلوکی در حفظ شکل برتری دارند. بعضی از بالش‌های لاتکس خرد شده دارای زیپ و پر کننده قابل جابجایی برای قابلیت تنظیم و استحکام نسبت به خواسته مصرف کننده هستند.

لاتکس طبیعی از شیره درخت لاستیک بدست می‌آید و در برابر کپک، قارچ و کنه گرد و غبار مقاوم است. لاتکس مصنوعی از مواد پتروشیمی برای تقلید از حس لاتکس طبیعی استفاده میشود که باعث می‌گردد مقرون به صرفه تر اما دوام کمتری داشته باشد. لاتکس ترکیبی، ترکیبی از اجزای طبیعی و مصنوعی برای کاهش هزینه در حین استفاده از برخی مواد طبیعی است.

بالش‌های لاتکس عموماً در مقایسه با بالش‌های دیگر گران‌تر هستند، اما به دلیل دوام و کیفیت بالاتر می توان گفت ارزش خرید بیشتری دارا هستند. همچنین، برای افرادی که به دنبال بالشی سفت و پشتیبان هستند، بالش‌های لاتکس ممکن است گزینه خوبی باشند.

بالش لاتکس

پنبه

پنبه را می توان به عنوان پرکننده های اولیه بالش استفاده کرد یا با مواد دیگر ترکیب کرد. به طور کلی پنبه یک ماده طبیعی بوده که از قابلیت تنفس خوبی برخوردار است وبه طور گسترده در دسترس عموم می باشد. این ماده به راحتی تمیز می شود ولی باید بد از چند مدت آن را از  خالی کرده و حلاجی کنید. چون به مرور سفت می گردد. ناگفته نماند نسخه ارگانیک پنبه ضد حساسیت است.

بالش پشم

به طور کلی بالش های پشمی گوسفند به طور گسترده در دسترس نیستند. از مزیت ها اصلی این بالش ها می توان به دوام و تنظیم دمای آن اشاره کرد. پشمی در زمستان گرم و در تابستان خنک می باشند. پشم به طور کلی جاذب رطوبت بوده و قابلیت تنفس دارد. از پشم می توان به تنهایی یا با ترکیب مواد دیگر استفاده کرد. ناگفته نماند پشم اغلب صاف و متراکم است به مرور زمان جمع شود بنابراین هر چند وقت یکبار باید پشم را حلاجی کنید.

میکروبیدها

میکروبیدها که از دانه‌های پلی استایرن کوچک ساخته شده‌اند، گلوله‌های پلاستیکی مصنوعی هستند که شبیه توپ‌های داخل کیسه‌های لوبیا می شوند. گاهی اوقات دانه های برفی نامیده می شوند و اندازه آنها از ۰٫۳ میلی متر تا ۰٫۸ میلی متر متغیر است.

بالش میکروبیدها

پرکننده میکروبید با سر و گردن  به خوبی مطابقت دارد و نقاط فشار را کاهش می دهد و آن را به گزینه ای  مناسب برای افرادی با نواحی حساس تبدیل می کند. اما به دلیل آرایش مصنوعی، این پرکننده ممکن است بوهای شیمیایی منتشر کند و برای محیط زیست خطرآفرین باشد. بالش‌های میکروبید نیز به مرور زمان شکل خود را از دست می‌دهند و باید به آرامی با آن‌ها برخورد کرد تا از پارگی و نشتی مهره‌ها جلوگیری شود.

0 دیگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخشهای مورد نیاز علامتگذاری شده اند *