04432230494

بالش مموری فوم هوشمند چیست؟

فروش اقساطی
بالش مموری فوم هوشمند چیست؟
مقالات 07 نوامبر 2017

بالش مموری فوم از پلی اورتان ساخته شده است. که نوعی پلاستیک می باشد که در محصولات مختلفی مانند مبل، تشک، عایق و فوم اسپری استفاده می شود. نام خود را از این واقعیت گرفته است که می تواند تحت فشار تغییر شکل دهد، اما با از بین رفتن فشار به شکل اولیه خود باز می گردد. به همین سبب موجب می شود به خوبی از گردن حمایت کند.

بالش مموری فوم در کاهش درد های ناحیه سر وگردن از طریق افزایش گردش خون و فراهم آوردن خوابی راحت نقش بسیار موثری دارد. بالش های ارتوپدیک در اختلالاتی نظیر قطع تنفس هنگام خواب، خر خر کردن، بی خوابی ، اشکال تنفسی ،مشکلات گردش خون، بازگشت اسید معده به مری، کمردرد، درد سیاتیک، درد گردن ،ضربات شلاقی گردن و برخی موارد دیگر مفید واقع میشوند.

مموری فوم در حقیقت نوعی فوم میباشد که اولین بار توسط سازمان فضائی آمریکا (ناسا) ابداع و مورد استفاده قرار گرفت. داستان اختراع مموری فوم از این قرار بود که زمانیکه فضا نوردان از جو زمین خارج می شدند در لایه های بالائی جو به دلیل از بین رفتن نیروی گرانش زمین بین مهره های کمر فضانوردان فاصله می افتاد و حدود ۶ تا ۷ سانت قد میکشیدند.اما به محض اتمام ماموریت وبازگشت به زمین از انجا که مهره ها سر جای اولیه خود باز نمیگشتند لذا فضانورد فلج میشد.

تا اینکه سازمان فضائی امریکا با ابداع مموری فوم واستفاده از آن در لباسهای فضانواردان این مشکل را بر طرف ساخت. مموری فوم تقریبا به صورت هوشمند عمل میکند یعنی با دریافت گرما و وزن بدن متناسب با وزن و گرمای بدن شکل میگیرد. و باعث میشود بدن در یک راستا قرار گرفته و فشار از روی مهره های گردن و ستون فقرات برداشته شود.

واکنش بالش مموری فوم در برابر درجه حرارت بدن به این صورت میباشد که هر چه بدن گرمتر شود مموری فوم نرمتر میشود و حالت خمیری پیدا میکند. بالش های مموری فوم با کیفیت های متفاوت و دانسیته های متفاوتی تولید میشوند.

خواص پزشکی و درمانی

از آنجا که یک سوم عمر ما در خواب میگذرد داشتن بالشی خوب و مناسب نقش بسیار مهمی در خوابی راحت دارد.استفاده از بالش نا مناسب یکی از عوامل بروز علائمی مانند : سردردهای شدید ، بی حس شدن شانه ها و بازوها است که در نهایت سبب بروز آرتروز گردن می شود. یکی از راه های جلوگیری از بروز چنین علائمی استفاده از بالش های هوشمند مموری فوم می باشد که مطابق با ارگونومی بدن انسان طراحی و تولید شده اند.

این بالش ها با قابلیت مطابقت عالی با بدن به هنگام خواب از مفاصل ، مهره های گردن و ستون فقرات محافظت می کنند.و خوابی آرام و انرژی بخش را برای فرد به ارمغان می آورند و حامی سلامت پوست صورت و جلوگیری از پیری زود رس هم خواهند بود. یک تفاوت بارز بالش های مموری فوم با بالش های معمولی این است که صاف و یک دست نیستند بلکه در بخش پائین دارای برآمدگی است تا بتواند براحتی گودی گردن را پوشش دهد.

 

مزایای بالش مموری فوم

  • حمایتی که بالش مموری فوم به شما می دهد به شما کمک می کند در بهترین حالت ستون فقرات خود بخوابید حالتی که از انحنای طبیعی ستون فقرات گردنی شما پشتیبانی می کند. این استخوان از هفت استخوان اول تشکیل شده است که گردن شما را تشکیل می دهد.
  • برای کمک به شما در انجام این کار، بالش‌های مموری فوم در اشکال و اندازه‌های مختلف، از مستطیل‌های پف‌دار سنتی گرفته تا مدل‌های ارتوپدی منحنی طراحی‌شده برای خواب‌های پشتی و جانبی وجود دارند.
  • همانطور که به پشت می خوابید، نیروی جاذبه بدن شما را در مرکز ستون فقرات نگه می دارد و انحنای موزی شکل گردن شما را دست نخورده نگه می دارد. اگر به پشت می خوابید، کارشناسان می گویند که باید از یک رول گردن گرد کوچک برای حمایت از گردن و یک بالش صاف تر برای حمایت از بقیه سر خود استفاده کنید. شما می توانید این کار را با ترکیب چند نوع بالش مختلف یا با استفاده از یک مموری فوم کانتور انجام دهید.
  • برای افرادی که به پهلو می‌خوابند، بالش باید زیر گردنتان بالاتر از زیر سرتان باشد. اگر به پهلو می‌خوابید، می‌خواهید چانه‌تان را در حالت خنثی جلوتر نگه دارید.
  • اما برخی افراد چانه خود را در وضعیت جنینی قرار می دهند. این کار سر شما را به جلو می برد و ممکن است باعث درد شود. مطالعات نشان داده اند که یک بالش فوم مموری کانتور می تواند به حمایت از چانه شما در وضعیت صحیح کمک کند.
  • اگر اغلب در هواپیما یا ماشین می خوابید، یک بالش مموری فوم نعل اسبی می تواند گردن شما را نگه دارد تا به طور ناراحت کننده ای به یک طرف نیفتد.

 

0 دیگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخشهای مورد نیاز علامتگذاری شده اند *