04432230494

انواع فنر تشک

فروش اقساطی
انواع فنر تشک
اخبار 16 فوریه 2023

امروزه اکثر کمپانی ها برای راحتی هرچه بیشتر محصولات خود از فنر ها در ساخت تشک استفاده می کنند. به طوری که می توانیم بگوییم اکثر تشک ها دارای فنر یا “کویل” در ساخت خود هستند. این سیم های فلزی به گونه ای طراحی شده اند که بدن شما را به راحتی در هنگام خواب پشتیبانی می کنند.

سیم پیچ های فلزی بیش از صد سال است که در تشک ها استفاده می شوند و نوع سیستم فنری نقش بسیار زیادی در عملکرد تشک دارد. بیایید نگاهی به انواع مختلف سیستم های فنر تشک که در بازار مصرف موجود است نگاهی بیاندازیم.

بونل اسپرینگز

فنر Bonnell یکی از اولین نوع فنر های موجود بودند و می‌توان آن را « قدیمی ترین»، نوع در نظر گرفت. امروزه، از آنها معمولاً در تشک‌های ارزان‌ استفاده می شود و احساس سفت و گاهی «سخت» به مصرف کننده القا می کنند.

هر فنر Bonnell از یک سیم فلزی تشکیل شده است که از پایین به بالا پیچیده می شود. این سیم‌ ها به یکدیگر متصل هستند و بیشتر از سایر محصولات به حرکت حساس می باشند، به این معنی که استفاده از این فنر ها در تشک ها دونفره باعث احساس ناراحتی برای همسر شما می گردد زیرا یا هر حرکت شخص کل تشک تخت تاثیر قرار می گیرد و هر دو نفر این حرکت را احساس می کنند. از دیگر مزایای این سری تشک ها می توان گفت که این سری ازسیستم های فنری تشک برای همه افراد با هر رنج وزنی مناسب می باشد و از بدنشان در سراسر سطح تشک پشتیبانی می کند. این یک امتیاز مثبت برای افراد دارای اضافه وزن و چاقی است. همچنین به دلیل سیستم بازی که وجود دارد این تشک ها خنک هستند و به خوبی تهویه می شوند.

فنر های پیوسته

فنرهای پیوسته (همانطور که از نامش پیداست) از یک سیم ممتد تشکیل شده اند و در برخی از برندهای معروف تشک از این سری فنر ها استفاده می شود .

با توجه به طراحی سیم پیچ پیوسته، این سیستم فنری تشک می تواند موجب انتقال حرکت و اختلال در خواب شریکتان باشد. با این حال، برخی اصلاحات در این نوع سیستم های فنری می تواند به کاهش مزاحمت برای شریک تخت شما کمک کند. به عنوان مثال، سیستم فنر SleepMaker Miracoil ، سر تا پا تقویت شده است. این نوع از سیم حرکت را به جای تشک به پایین تشک منتقل می کند.

فنر تشک

افست فنر

فنر های افست شامل یک سیم پیچ فلزی است که انتهای بالا و پایین آن صاف و بریده شده است. سپس این بخش های مسطح سیم با استفاده از سیم های مارپیچ که تمام طول تشک را می گذرانند به هم وصل می شوند.

از آنجایی که هر سیم پیچ به سیم پیچ بعدی متصل می شود، انتقال حرکت می تواند در این نوع از تشک های خواب مشکل ساز باشد، با این حال این ساختار فنری  بسیار بادوام است. سیستم فنری سیلی پوستورپدیک نمونه شناخته شده ای از سیستم فنر افست است.

انواع تشک فنری

فنرهای پاکتی

فنرهای پاکتی بیشتر یک طرحی مدرن هستند و معمولاً در تشک های باکیفیت تر و گران تر از این سیستم فنری استفاده می شود. فنرهای پاکت دار از سیم پیچ های فلزی تشکیل شده اند که ساختار مستقل تری دارند. هر فنر در جیب های پارچه ای جداگانه قرار می گیرد و این نوع طراحی به کاهش انتقال حرکات در طول تشک منجرب می شود و در نتیجه به دارا بودن خواب شریکتان کمک می کند. اما از معایب این سیستم فنری نسبت به سایر سیستم های فنری می توان به آن اشاره نمود سیستم تهویه تشک می باشد.زیرا به دلیل پارچه هایی که در طول فنر استفاده می شود می تواند تهویه داخل تشک به خوبی انجام نشود و با رعایت نکردن نظافت آن موجب ایجاد کپک شود و کپک بوی نامطبوعی از خود پخش کند.

مواردی که باید درخرید تشک در نظر بگیرید

تصمیم گیری در مورد نوع سیستم فنری بستگی به ترجیح شما از نظر احساس، استحکام و قیمت تشک دارد. اگر به تنها از تشک خواب استفاده می کنید. و عادت دارید از تشک خواب سفت استفاده کنید و هزینه زیادی صرف خرید تشک ننمایید فنر Bonnell کاملا انتخابی مناسب خواهد بود. اگر با شریک زندگی خود می‌خوابید و می‌خواهید تعادل خوبی از راحتی و پشتیبانی داشته باشید، تشک‌های فنری پاکتی راه حلی برای شما خواهد بود.

هنگام تصمیم گیری در مورد خرید محصول، لازم به ذکر است که عناصر دیگری نیز باید در نظر گرفته شوند مانند:

تعداد فنر ها (شمارش فنر)

سیم پیچ (ضخامت)

ظرفیت وزن تشک

لایه راحتی (سایر لایه های تشک)

طول مدت گارانتی

0 دیگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخشهای مورد نیاز علامتگذاری شده اند *