04432230494

انواع تشک خواب

فروش اقساطی
انواع تشک خواب
مقالات 14 سپتامبر 2022

قدیمی ها بیشتر از تشک های پنبه ای دست دوز استفاده می کردند و چون تنوع بسیاری در انتخاب این کالا نداشتند، دردسری هم برای خریدنش نمی کشیدند. این در حالی است که تنوع این روزهای بازار تشک، ما را بر آن داشته تا شما را با انواع مختلف تشک هر چه بیشتر آشنا کنیم. تشک های مختلف در بازار مصرف جهت فروش ارائه می شود که هر کدام دارای ویژگی های خاصی می باشد وبا نام ها مختلف شناسایی می گردد با بازرگانی گنگرلو همراه باشید تا با انواع مختلف تشک خواب بیشتر آشنا شویم

برای داشتن یک تشک خوب عوامل زیادی را باید در نظر گرفت، عواملی همچون نرمی یا سفتی ، نوع فنر و فوم و نیز مهمتر از همه اینکه میزان حالت پذیری آن با ستون فقرات ما چه میزان است. قبل از اقدام به خرید تشک ابتدا باید به آناتومی و فیزیک بدن خود آگاه باشید و بدانید که ترجیح شما برای استراحت چه محیطی می باشد و چه میزان فضا برای استفاده از آن در اتاق خواب خود دارید؟ زیرا کیفیت خواب شما تاثیر بسیار زیادی بر روی عمر، سلامتی و زندگی روزمره شما دارد.

تشک های موجود به طور کلی از لایه های مختلفی تشکیل می شوند که وجود یا عدم وجود برخی لایه ها ویژگی های خواصی به تشک ها می بخشد در ادامه با نحوه ساخت تشکهای به طور کلی آشنا می شویم تا به توانیم به أنواع تشک بپردازیم.

تولید تشک

تشک ها در فرایند تولید از مراحل مختلفی گذر می کنند در این بخش ما به طور بسیار مختصر به نحوه تولید أنواع تشک خواب می پردازیم هر تشک خواب چند بخش دارد.

  • رویه
  • فنر
  • فوم (ابر)

حال برای تولید این سه بخش از ماشین آلات و ابزارهای خاصی استفاده می شود که در ادامه توضیح می دهیم.
رویه: رویه تشک ها از پارچه ژاکارد تولید می شوند. این پارچه ها در ابتدا رویه دوزی می شوند. این در صورتی است که در هنگام بافت پارچه نیز طرحی بر روی آن شکل گرفته است. این پارچه ها بعد از تکمیل رویه دوزی توسط ماشین ها برای مرحله بعد آماده می شوند.
فنر: فنر ها توسط دستگاه پاكت اسپرينگ و با مفتول ساخته می شوند که این تکنولوژی به روز ترین تکنولوژی ساخت فنر در دنیاست. کیفیت فنر در واقع مهم ترین قسمت یک تشک است.
فوم(ابر): کیفیت فوم ها بر اساس وزن، رنگ و دانسیته آنها مشخص می شود.
وزن فوم مناسب باید ۳۰ کیلو باشد که این وزن متناسب با تقاضای بازار تا ۱۱ کیلو در تغیر است.
در تشک های طبی فوم هایی که وارد کارخانه می شوند آسیاب شده و دوباره به فوم هایی مرغوب تر و با دانسیته بالاتر تبدیل شده که دارای حالت ارتجایی بیشتری می باشند. در انتهای این عملیات مدت دوام فوم ها نیز بیشتر می شود.
حال بعد از آماده شدن این مواد اولیه ماشین دوردوزی این مواد اولیه را به یک تشک خوب با وزن متقارن در همه نقاط تولید می کند.

 در آخرین مرحله نیز تشک ها به صورت تمام اتوماتیک بسته بندی می شوند.کارخانه های مختلف برای محصولات مختلف خود نیز ابزار هایی مانند پا تختی در نظر می گیرند که استفاده از آن ها باعث بهبود عملکرد تشک می شود.
این مراحل خلاصه ای از مراحل تولید می باشند. قبل از تولید تشک کارشناسان در مورد نحوه قرار گیری لایه های مختلف و چگونگی قرار گیری بحث می کنند و دائماً این ساختار در حال بررسی است تا بهبود یابد.

انواع تشک

در این بخش به انواع مختلف تشک چون تشک فنری، طبی، اسفنجی، مموری فوم وحتی تشک های بادی و آبی آشنا می شویم.

تشک های فنری:

تشک هایی که در ساختار داخلی خود از فنربندی استفاده می کنند تشک های معمولا نرم و یا طبی نرم هستند که فنر آنها به دو مدل فنر متصل و فنر منفصل تقسیم می شود.

تشک های فنر متصل:

این تشک ها شامل یک قطعه بلند فلز که به صورت سیم پیچ شده به کل تخت متصل است. این ویژگی باعث می شود که در هر نقطه از تخت احساس راحتی و نرمی داشته باشید. همچین در این نوع تشک یک میله مرزی طراحی شده تا بتواند حالت تشک را به خوبی حفظ کند. تشک فنر متصل می تواند انتخاب معقول و معمولی برای شما باشد به این دلیل که علاوه ویژگی های گفته شده این تشک بسیار سبک و نرم است و برای افرادی پیشنهاد می شود که علاقمند به تشک های نرم و یا طبی نرم هستند.

در حالت کلی این نوع تشک نسبت به بقیه مدل ها معمولی تر است و هزینه کمتری دارد پس اگر به دنبال تشکی اقتصادی هستید و حداقل بودجه را برای خرید تشک کنار گذاشته اید تشک های فنر متصل بهترین گزینه برای شماست.

تشک فنری منفصل یا پاکت اسپرینگ:

تشک فنر منفصل اختراع شگفت انگیزی بود که با توجه به ویژگی های خوبی که داشت شرکت های تولید کننده تشک سریعا خود را با این تکنولوژی وقف دادند تا از میدان رقابت عقب نمانند تشک های فنر منفصل جدیدترین تکنولوژی فنر در ساختار تشک می باشد که هر کدام از این فنر ها به صورت جداگانه عمل می کند و داخل پاکت در کنار هم چیده شده اند. فنر منفصل علاوه بر بالا بردن طول عمر مفید تشک باعث پوشش دهی ستون فقرانی در هنگام استراحت می شود و همچنین نسبت به فنر های سنتی منفصل از درجه طبی بالاتری برخوردار است. بازارگانی کنگرلو به دلیل دارا بودن نمایندگی تمامی شرکت های بزرگ تولید کننده أنواع تشک تمامی محصولات موجود در بازار را دارا می باشد تشک یاتاک دونیاسی یکی از بهترین برند های تولید تشک می باشد که در صورت تمایل می توانید از صفحه آن بازدید کنید.

تشک طبی

تشک های خوشخواب طبی هم نمونه هایی هستند که از اسفنج یا فنر های بسیار فشرده تشکیل شده اند. این تشک ها سطحی سفت و غیرقابل انعطاف داشته و برای افرادی که دچار گودی کمر، برخی مشکلات در ناحیه ستون مهره ها و کمر و… هستند بسیار مناسب هستند.

تشک های اسفنجی

اگرچه در تمامی تشک ها از اسفنج به عنوان یکی از لایه های اصلی استفاده می شود و از این باب می توان به همه تشک ها صفت اسفنجی را نیز اطلاق کرد، اما مشخصه تشک های اسفنجی استفاده از اسفنج در انواع و وزن های مخصوص مختلف به عنوان اصلی ترین بخش تشک است. از آنجایی که این تشک ها فاقد هرگونه فنر است، از اینرو غلت زدن و هرگونه حرکتی روی این تشک به هیچ نحو موجب تکان خوردن و ارتعاش در سایر نقاط تشک نمی شود و این ویژگی به ویژه در تخت های دو نفره موجب می شود تا آرامش فرد در هنگام غلت زدن فرد دیگر برهم نخورد.

مموری فوم

 تشكهاي نسل جديد داراي مموري فوم هستند كه قيمت بالاتري دارند .

مموري فوم برای اولین بار توسط سازمان فضایی آمریکا جهت جلوگیری از عوارض ناشی از شتاب ثقل به هنگام پرتاب فضاپیماها بر بدن فضانوردان اختراع شد. پس از آن بعنوان یک محصول بسیار مفید و ضروری به خانه های مردم در اروپا و آمریکا راه پیدا کرد. ویژگی منحصر به فرد فوم های هوشمند تغییر شکل در اثر دمای بدن، برگشت پذیری مناسب پس از بردا شتن نیرو در ناحیه تماس، تسهیل در جریان گردش خون، جلوگیری از گرفتگی عضلات و نیز جلوگیری از درد در ناحیه ستون فقرات است .

تشک های دو فصل

در بازار انواع گوناگونی از تشک های فصلی وجود دارند که در طراحی و تولید آنها از پارچه و موادی استفاده شده است که در فصول سرد سال خاصیت گرمایی و در فصول گرم خنک کننده هستند. تشک های دوفصل با دو رویه تابستانی و زمستانی در مدل های گوناگون به بازار عرضه شده اند.

رویه زمستانی تشک های فصلی معمولا از ۶۰ درصد پشم، ۲۰ درصد کتان و ۲۰ درصد پلی استر و رویه تابستانی آن از ۶۰ درصد کتان، ۲۰ درصد پلی استر و ۲۰ درصد پشم تشکیل شده است که هر ۶ ماه یکبار، با تغییر فصل تعویض می شوند.

تشک های آبی و بادی

تشک های آبی و بادی، مدل های دیگری از انواع تشک های خارجی هستند که خاصیت طبی دارند و از قیمت بالایی نیز برخوردارند. تشک های آبی که با اتصال به برق گرم و سرد می شوند، تشکی دوفصل به حساب می آیند که با قیمت بالایی که دارد متقاضی کمی دارد.

0 دیگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخشهای مورد نیاز علامتگذاری شده اند *